▫️افسردگی مادر و پدر و تاثیر آن روی کودک بازه زمانی 6 تا…

▫️افسردگی مادر و پدر و تاثیر آن روی کودک

بازه زمانی 6 تا 10 سالگی، دوره ای است که کودک بیشترین تاثیر را از همسالانش می پذیرد و این دورانی است که کودک هنوز به حمایت و راهنمایی های والدینش احتیاج دارد.» مادر یا پدر افسرده نمی تواند نیازهای روانی کودک را برطرف کند و بازخورد مثبتی را در رگ های او به جریان بیاندازد و به همین دلیل فرزندان دو برابر بیشتر از فرزندان مادران سالم سراغ سیگار، مواد مخدر و رفتارهای بزهکارانه و مخاطره آمیز می روند.

▫️نقش پدران افسرده

افسردگی پدران هم روی سوق دادن نوجوانان به سمت رفتارهای بزهکارانه تاثیر می گذارد اما تاثیرش کمتر از افسردگی مادران روی بچه ها است. زیرا مادران بیشتر با بچه ها وقت می گذرانند و مراقب آن ها هستند.

پدر یا مادر بودن، یکی از چالش برانگیزترین شغل های این کره خاکی است. پدر و مادر مسئولیت های متعدد و مختلفی در زندگی دارند و همین امر موجب می شود دچار استرس و اضطراب شده یا به سمت افسردگی بروند

برای همین اگر والدین علائم افسردگی مثل مشکلات خواب، تغییر در اشتها، احساس ناامیدی یا فکر کردن به خودکشی را در خود دیدند، باید سراغ درمان بروند.

با دارو و درمان های روانشناختی، می توان افسردگی را درمان کرد. رفتن به سمت درمان، بهترین کاری است که مادر یا پدر می تواند برای خانواده و فرزندانش انجام دهد.»