صادق افخمی اردکانی کارشناس پرستاری، کارشناس ارشد…

صادق افخمی اردکانی کارشناس پرستاری، کارشناس ارشد فیزیولوژی بدن و دانشجوی روانشناسی بالینی:
سلام
دوستان عزیز لطفا از آنفلوانزا نترسید ولی باید حتما این دستورات را رعایت فرمایید!!!
آنفلوآنزا بیماری با طبع سرد است و درمان( به ضد) یعنی با خوردن گرمیها این بیماری خوب میشود.
در دوره عود این بیماری
فرد سرفه خلط دار دارد و آنقدر شدید میشود تا ریه آب میاورد و در موارد حاد و شدید فرد با حالت خفگی و هیپوکسی و تنگی نفس و درگیر شدن سیستم های مغزی تنفسی و التهابات داخلی فرد میمیرد. البته در افراد مستعد مثل کودکان سالمندان و دارای بیماریهای ضمینه ایی شدیدتر و محتمل تر است.
حال چه کنیم؟؟؟؟؟؟؟
همه رسانه ها و علما و اطبا فقط پیشگیری ها را می گویند مثل شستن دستها، نرفتن به اماکن عمومی و روبوسی نکردن و استراحت و نوشیدن مایعات و غیره….
اینها خوب است ولی با این موارد درمان رخ نخواهد داد!!
در صورت علاقه با مطالعه این مقاله بالینی و معتبر که برگرفته از تجربه کاری اینجانب در کلینیک و بیمارستان، کتب معتبر پزشکی و طب اسلامی هست و همچنین با رعایت دقیق موارد مشروحه میتوانید زمستانی شیرین و دلچسب و با کمترین استرس از نام انفلوآنزا که شاید در حال حاضر با سرطان برابری دارد!! و باعث ایجاد رعب و وحشت بین هموطنان نموده است داشته باشید.

چی بخوریم؟؟؟؟؟؟
اول بدانید که کلا آنفلوآنزا طبعی سرد دارد پس با خوردن گرمیها خلط سرد را از معده وسپس ریه پاک کنیم و موارد زیر را به دقت اجرا کنیم.
تمام گرمیها خوبند مثل آب داغ ونبات وعرق نعنا وکمی پودر زنجبیل روزانه ۲ لیوان ویا آب نارگیل وخود نارگیل ویا پسته ویا گردو یا فسنجان یا چوب دارچین بجوشانیم مثل چای با نبات بخوریم یا دم کرده پونه ونعنا با نبات یا عسل بخوریم یا پودر فلفل سیاه با غذا یا شبی ۵ عدد دانه فلفل سیاه قورت دهیم ویا با تمام غذاها پودر زنجبیل یا پودر فلفل سیاه یا دارچین بخوریم زیرا ترکیبات گرم درون سلول دیواره ویروس آنفلوانزا را میسوزاند وآنرا منهدم میکند.
حتی میتوانید با راهکاری ساده با تخلیه کپسول های دارویی مثل کپسول آموکسی سیلین و جایگزینی با فلفل سیاه و استفاده با معده نیمه پر میتوان از تحریکات فلفل سیاه برای گلو نیز جلوگیری کنید.!
و یا مثلا با دیدن اولین علامت بیماری در بزرگسالان یک سوپ گرم را با پودر فلفل سیاه کاملا تند کرده ومیخوریم بطوریکه از تندی سوپ بدن عرق میکند واستراحت میکنیم بطوریکه ۲ یا ۳ تا پتو روی خود میاندازیم وپس از ۳ ساعت استراحت بیدار میشویم و احساس بهبودی داریم که به مرور نیز بهتر خواهیم شد.
اما چی نخوریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تمام سردیها، بیماری را تشدید میکنند مثلا ماست ودوغ وشیر و ترشی ممنوعند وپرتقال و لیموشیرین و لیموترش و تمام سوپ و آش هایی که طبع سردی دارند وحالت بلغمی معده را شدید میکنند برای این بیماری بد هستند.
کدو بیماری را تشدید میکند!!
مثلا شلغم سفید دم دراز طبع سردی دارد برای این بیماری آنفلوانزا بد است!!
ولی شلغم شیرازی یا همان سیب زمینی ترشی طبع گرمی دارد وخوب است.
لطفا با پودر فلفل سیاه وزنجبیل از تولید خلط اضافی معده جلوگیری کنید تا ویروس منهدم ونابود شود.

? درمان موثر آنفولانزا

آمارهای جهانی و رفرنس های معتبر وابسته به سازمان بهداشت جهانی(who) ، آنفولانزا را بیماری کشنده ای برای افراد عادی جامعه نمیداند و اگر کسی بیماری زمینه ای نداشته باشد هیچ مشکلی بوجود نمی آید.
و ایجاد رعب و وحشت در بین مردم و افزودن حجمی از استرس در مورد خطرات آنفولانزا با این شدت، بنظر برای بازاریابی و با هدف فروش و تزریق واکسن های شیمیایی و داروهای شیمیایی بعضا مضر برای بدن انجام می شود که جای تامل بیشتری دارد!!؟

درمان موثر طب اسلامی و طب نوین برای آنفولانزا :

داروی امام کاظم ع ذکر شده در کتب اسلامی

?استراحت

?سیب درختی رنده شده یا آب سیب چند مرتبه

?چند عدد پیاز آب پز یا دمنوش پیاز با دو قطره آبلیمو و کمی عسل دو مرتبه در روز
و گذاشتن پیاز کف دست و پا به مدت نیم ساعت
موقع گلو درد گذاشتن پیاز پخته روی گلو

?دمنوش پونه ، نعنا ، آویشن + عسل چند مرتبه و همچنین بخور دادن آن

?بخور دادن شلغم و سپس خوردن شلغم همراه با عسل چند مرتبه

نکته اول:مصرف داروی جامع امام رضا علیهه السلام در کتاب معروف طب الرضا به همراه هر کدام از ترکیبات بالا اثر آن را قوی تر می کند.
نکته دوم: انجام دو مورد از موارد بالا به همراه استراحت کفایت می کند.

طب نوین چه میگوید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
افرادی که علاقمند به استفاده از تب برهای شیمیایی هستند،
با توجه به اینکه ماهیت ویروس و تکثیر آن در بدن با تولید توکسین و در نهایت التهاب در بدن صورت میگیرد،لذا پس از تکثیر زیاد ویروس در دوره کمون یا نهفتگی، نوعی ماده شیمیایی از سلول های ملتهب بدن تولید میشوند که به آنها هیستامین و پروستاگلاندین میگویند(دلیل قرمزی، تورم

دیدگاهتان را بنویسید