?توصیه‌ها و هشدار ضیاء‌الدینی مدیرکل سلامت آموزش و پرورش…

?توصیه‌ها و هشدار ضیاء‌الدینی مدیرکل سلامت آموزش و پرورش برای پیشگیری از آنفولانزا در مدارس

♦️به والدین توصیه می‌کنیم وقتی می‌بینند دانش‌آموزشان دچار علائم سرماخوردگی است یا تب و بدن درد شدید از علائم آنفولانزا را دارد، خود والدین از رفتن دانش‌آموزان به مدرسه جلوگیری کنند تا در منزل استراحت کنند و بعد از بهبودی کامل به مدرسه بفرستند.»

♦️اگر دانش‌آموزی این علائم را داشته باشد #غیبت او #مجاز است و مشکلی نخواهد داشت. شاید این دانش‌آموز با استراحت در منزل بهبود یابد و نیاز به رفتن به پزشک هم نداشته باشد، بنابراین اگر گواهی هم نداشته باشد مدیر مدرسه نمی‌تواند ایرادی به دانش‌آموز بگیرد. این کار باید با هماهنگی والدین انجام شود و آن‌ها باید در مدرسه اعلام کنند که دانش‌آموز آن‌ها بیمار بوده است.

♦️ما به مدیران مدارس تاکید کرده‌ایم دانش‌آموزانی را که تشخیص می‌دهند علائم سرماخوردگی و آنفولانزا دارند، این دانش‌آموزان را با هماهنگی والدین به منزل هدایت کنند تا بهبودی کامل پیدا کنند.»

♦️#تعطیل شدن مدرسه‌ای به خاطر جلوگیری از شیوع آنفولانزا را توصیه‌ #نمی‌کنیم و اگر کسی چنین کند خلاف کرده است. مگر اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان تشخیص دهد مشکل در مدرسه‌ای حاد است و کارگروه استان تصمیم به این کار بگیرد. غیر از این مدیر مدرسه حق ندارد مدرسه‌ای را به خاطر سرماخوردگی چند دانش‌آموز تعطیل کند چون این کار باعث اضطراب خانواده‌ها می‌شود.»

دیدگاهتان را بنویسید