نمونه تکمیل شده تقویم اجرایی برنامه ویژه مدرسه (بوم)

✅ نمونه تکمیل شده تقویم اجرایی برنامه ویژه مدرسه بوم

? ویژه کلاس چهارم تا نهم

این برنامه بر اساس رویکرد فرهنگی تربیتی و با تاکید بر آموزش های مهارت محور و بسط گسترده فعالیت های پرورشی در سطح مدارس ابتدایی و متوسطه، از پایه چهارم تا پایه نهم درسال تحصیلی 98-97 به اجرا در می آید.

برنامه ویژه مدرسه، برنامه ای است که با اعتماد به صلاحیت و توان مدرسه، مجوز برنامه ریزی درسی، اجرا و ارزش یابی حجم معینی از زمان رسمی آموزش را با رعایت چهارچوب مقرر به مدرسه اختصاص می دهد.

توجه کنید که همه این برنامه ها را اکثر مدارس هر ساله انجام می دهند و موضوع تازه ای نیست اما در این برنامه تلاش شده هم جنبه قانونی پیدا کند و هم طبق برنامه ریزی و هدف مشخص باشد.

وزیر آموزش و پرورش درباره طرح بوم گفت: این تمرین بزرگی است تا آموزش و پرورش برای خروج از تمرکز به وجود آمده اقدام کند. به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، محسن حاجی میرزایی از واگذاری تنظیم بخشی از برنامه درسی به مدیران مدارس خبر داد. وی درباره تغییر محتوای دروس که خود چندی پیش به آن اشاره کرده بود، گفت: در حال حاضر برنامه‌ای تحت عنوان بوم (برنامه ویِژه مدارس) در آموزش و پرورش اجرا می‌شود. طبق این برنامه یک سری اختیارات به مدارس داده شده که بتوانند بخشی از برنامه درسی خود را تنظیم کنند.

فایل اصلی را دانلود کنید:

دانلود تقویم اجرایی بوم

دیدگاهتان را بنویسید